Mesec: maj 2017

Optimizacija spletnih strani in njen skrivnostni svetOptimizacija spletnih strani in njen skrivnostni svet

Optimizacija spletnih strani je tema, o kateri smo v preteklosti že veliko pisali. Vsekakor ostaja vroča kost za glodanje vseh računalničarjev in programerjev, ki vedno znova odkrivajo njene skrivnosti in se čudijo napakam nekaterih, ki se stalno ponavljajo. A le malokdo lahko trdi, da pozna vse skrivnostne detajle optimizacije strani. Postopek razvrščanja spletnih strani na Googlu je strogo tajen, saj je njegov algoritem večna uganka. Kljub temu pa Googlove skrivnosti niso vedno varne pred strokovnjaki optimizacije, ki tu pa tam kakšno odkrijejo in jo čuvajo kot punčico svojega očesa. Tega se pri Googlu zelo dobro zavedajo, zato svoje algoritme in parametre nenehno spreminjajo in pišejo na novo.

Glavni cilj optimizacije strani je, da neko spletno stran na Googlu popeljemo med prvih deset zadetkov in se nato počasi vzpenjamo proti vrhu, vse do prvega mesta! Gre za trnovo pot, na kateri pa pod nobenim pogojem ne smemo delovati samostojno, če na tem področju nimamo dovolj izkušenj oziroma smo popolnoma brez njih. Optimizacija spletnih strani naj bo v tem primeru zaupana strokovno podkovani osebi, ki na tem področju deluje že številna leta. Nikar je ne zaupajte amaterjem!

Priporočamo vam, da najamete podjetje, katerega glavna dejavnost je optimizacija spletnih strani. Ko boste spoznali, katere stranke jim zaupajo, si oglejte, na katerih mestih med zadetki na Googlu se pojavljajo te spletne strani. To je najbolj merodajno, saj pokaže, kako je posamezno podjetje uspešno pri optimizaciji spletnih strani. Res pa je, da podjetje, ki ima visoke rezultate, ne nudi ravno poceni storitev. Optimizacija spletnih strani je nekaj, v čemur za to specializirane agencije tekmujejo na vse pretege. Tekma je kruta in veliko stvari morajo držati v popolni tajnosti. Tudi od svojih sodelavcev zahtevajo visoko stopnjo diskretnosti, da ne bi slučajno kakšna informacija ušla h konkurenci.…

Žlebovi so nujen del strehŽlebovi so nujen del streh

Ne moremo si predstavljati strehe brez žlebov ali strešne kritine. Gre za dele, ki jih ne moremo nadomestiti z nobeno drugo stvarjo – so torej izjemno pomembni za to, da streha funkcionira tako, kot mora. Če povzamemo pot stekanja meteorne vode, ki pade na streho: najprej se steka po odtočnih ceveh ter nato vse do kanalizacije ali vodnjaka. Pločevinasti žlebovi so debeli približno polovico milimetra, lahko tudi nekoliko več. Poznamo tudi bakrene in plastične žlebove. Prav slednji so nadvse priporočljivi za ljudi, ki imajo željo, da bi žlebove sami izdelovali in jih popravljali. Če bi to želeli početi na kovinskih žlebovih, morate biti oboroženi z znanjem in orodjem. Le tako boste izdelali kakovostne žlebove.

Preden se lotite izdelave žlebov ali odtočnih cevi, izračunajte, kakšno dimenzijo slednjih potrebujete. Ta mora biti izračunana v skladu s površino strehe. Ob večjih strehah so tudi debeline žlebov večje. V primeru, da s strehe vodita dva žleba oziroma odtočni cevi, moramo njihovo površino deliti z dve. Ko se ukvarjamo z žlebovi, ne smemo pozabiti na njihove zunanje robove. Postavite jih eden ali dva centimetra pod robom v notranjosti. Če je žleb poln in količina padavin prevelika, lahko pride do zamašitve žleba. Zaradi tega lahko nastane velika škoda. Če ste pazljivi na pravilno postavitev zunanjih robov, pa se boste temu izognili. Žlebovi in ravnanje z njimi – to je prava umetnost!

Trg ponuja veliko različnih vrst žlebov – vse od polkrožnih, ovalnih, do oglatih … Ovalni dvoji žlebovi so primerni za na strehe manjših površin. Žlebovi imajo lahko različne položaje: nekateri visijo, drugi stojijo. Na streho jih pritrjujemo s kljukami, ki so iz enakega materiala kot žlebovi. So tudi enakih barv. Odtočne cevi pritrjujemo na fasado s sidri za cevi ali objemkami. Če vas zanima izdelava žlebov, se lahko o tem poučite tudi na internetu. Še vedno pa je bolje dobiti izkušnje pri praktičnem delu, neposredno pri strokovnjaku.…